Orgány asociácie
Orgány asociácie SACG pozostávajú zo Správnej rady a Výboru pre nominácie, členstvo a etiku.
Správna rada
Ing. Dalimil Draganovský
– vedúci partner oddelenia auditu, Ernst & Young Slovakia, s.r.o.
Dalimil Draganovský je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave, odbor účtovníctvo a audit. Od roku 1998 začal pracovať v bratislavskej kancelárii spoločnosti Andersen, ktorá sa v roku 2002 spojila so spoločnosťou EY. Je dlhoročný člen Asociácie certifikovaných účtovných znalcov (ACCA) v Anglicku a slovenský certifikovaný audítor, člen Slovenskej komory audítorov. Má viac ako 16-ročnú prax v poskytovaní audítorských a poradenských služieb spoločnostiam pôsobiacim najmä v sektore bankovníctva, poisťovníctva a iných finančných služieb a tiež bohaté skúsenosti s požiadavkami lokálnych účtovných aj medzinárodných štandardov pre finančné výkazníctvo (IFRS). Od roku 2014 je členom CECGA.
Mgr. Martin Peter
Martin Peter absolvoval vysokoškolské štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Počas štúdia absolvoval certifikačný program Certificate in European Law and Economics pod záštitou Erazmovej Univerzity v Rotterdame a právnickej fakulte tejto univerzity absolvoval študijný pobyt. Od roku 2004 pôsobil v oblasti compliance a na viacerých pozíciách a ako Compliance officer v Ľudovej banke, a.s., Volksbank Slovensko, a.s. a Sberbank Slovensko, a.s. a neskôr v Slovenskej sporiteľni, a.s. Od roku 2014 zastáva pozíciu riaditeľa odboru bankovníctva na Ministerstve financií SR, pričom hlavnými oblasťami činnosti sú úpravy zákonných požiadaviek na podnikanie finančných inštitúcií a najmä bánk a s tým súvisiace otázky Corporate governance, oblasť platobných služieb, ochrana vkladov, riešenie krízových situácií na finančnom trhu a prevencia legalizácie príjmov z trestnej činnosti a financovania terorizmu na finančnom trhu. Je zástupcom Ministerstva financií SR v komisiách OECD pre Corporate Governance a pre finančné trhy a rovnako zastupuje ministerstvo vo výbore Rady Európy Moneyval pre otázky prevencie legalizácie príjmov z trestnej činnosti a financovania terorizmu na finančnom trhu. Na Slovensku pôsobí ako člen slovenskej Rady pre riešenie krízových situácií, člen Dozornej rady Slovenskej reštrukturalizačnej, s.r.o. a člen správnej rady Fondu ochrany vkladov.
Mgr. Andrej Naščák
Andrej Naščák absolvoval Institut ekonomických studií Karlovej Univerzity v Prahe, počas štúdii pracoval na medzinárodných konferenciách. Ako liaison officer mal možnosť spoznať významne osobnosti EÚ a USA. Pôsobil ako hlavný štátny radca na odbore akcionárskych práv MH SR, delegát v pracovnej skupine WP SOPP (OECD) a člen Výboru pre audit spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. Následne pôsobil ako generálny štátny radca na odbore štátnych podnikov a špecifických operácií štátu MF SR.
Člen Riadiaceho výboru prípravy Kódexu správy spoločností na Slovensku 2016 a Kódexu správy spoločností s majetkovou účasťou štátu na Slovensku 2018. Od novembra 2023 výkonný riaditeľ SACG.
Ing. Barbora Lazárová
Barbora Lazárová, rodená Alexy, vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave, pracovala 10 rokov v podniku zahraničného obchodu OMNIA, a.s. a 18 rokov na Burze cenných papierov v Bratislave, a.s. (BCPB) ako riaditeľka divízie vonkajších vzťahov a zástupkyňa generálneho riaditeľa. Počas pôsobenia na BCPB si doplnila vzdelanie na Securities and Exchange Commission Washington, Bank of England, Royal Holloway University London a Tokyo Stock Exchange. Je zakladajúcou členkou Stredoeurópskej asociácie správy a riadenia spoločností – CECGA založenej v roku 2004 a rozvíja jej činnosť v pozícii výkonnej riaditeľky a podpredsedníčky Správnej rady. Od roku 2010 je členkou European Corporate Governance Institute v Bruseli a neformálneho združenia European Corporate Governance Codes Network.
Ing. Igor Palkovič
Igor Palkovič vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave, Fakultu podnikového manažmentu. Svoju profesionálnu kariéru odštartoval v spoločnosti KPMG na Slovensku, kde pôsobil od roku 1993 až do roku 2016 na viacerých pozíciách. V rokoch 2016 – 2020 bol členom predstavenstva a námestníkom generálneho riaditeľa v spoločnosti Generali Poisťovňa, a.s., zodpovedal za rezort financií. V súčasnosti je partnerom v Rödl & Partner Audit, s.r.o. Je slovenský certifikovaný audítor, člen Slovenskej komory audítorov. V minulosti bol aj členom Komisie pre Medzinárodne audítorské štandardy (ISA) pri Slovenskej komore audítorov a taktiež členom Kontrolnej komisie pri Slovenskej asociácii poisťovní. Okrem overovania účtovných závierok podľa slovenských predpisov ako aj podľa IFRS, má skúsenosti s poskytovaním poradenských služieb – predovšetkým v oblastí účtovníctva a výkazníctva, ale aj pri rôznych akvizíciách a podnikových kombináciách. Prednášal na viacerých interných školeniach (na Slovensku, ale aj pre región Strednej a Východnej Európy a na Strednom Východe), na seminároch určených pre klientov a taktiež pre študentov na Ekonomickej univerzite v Bratislave, napr. na témy IFRS, audit, poisťovníctvo, podvody. V rokoch 2011 až 2015 pôsobil v porote vyhodnocujúcej riešenia prípadových štúdií v rámci súťaží „Ace the Case“ a „KPMG International Case Competition“.
Výbor pre nominácie, členstvo a etiku
Ing. Elena Kohútiková, PhD.
Elena Kohútiková pôsobí v súčasnosti vo VÚB banke vo funkcii zástupkyňa generálneho riaditeľa. Patrí k najväčším odborníkom na problematiku Eura na Slovensku. Vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Do bankového sektora vstúpila v roku 1990, kedy prišla pracovať do Štátnej banky československej v Bratislave a po vzniku NBS sa v roku 1993 stala vrchnou riaditeľkou ekonomického úseku banky. O rok neskôr ju vláda SR vymenovala za členku Bankovej rady NBS. Od marca 2000 zastávala post viceguvernérky NBS. Je nositeľkou mnohých ocenení – získala ocenenia Top žena v slovenskom biznise za roky 2012 a 2013. V roku 2012 získala Zlatý biatec za prínos k bankovej kultúre v SR a v roku 2014 jej prezident SR udelil Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj bankovníctva a hospodárstva Slovenskej republiky. Od mája 2014 je predsedníčkou Správnej rady Stredoeurópskej asociácie správy a riadenia spoločností CECGA.
Ing. Ivan Gránsky
Ivan Gránsky absolvoval odbor Technická kybernetika Slovenskej technickej univerzity. Od roku 1992 pracoval 20 rokov v rôznych oblastiach investičného bankovníctva od správy aktív, cez obchodovanie s cennými papiermi až po poradenstvo pri fúziách, akvizíciách a privatizáciách na Slovensku a v Českej republike. V súčasnosti sa venuje mobilným platbám v spoločnosti Viamo. Od roku 1994 pracuje na Burze cenných papierov v Bratislave vo výbore pre kótovanie cenných papierov, od roku 1999 ako člen predstavenstva a medzi rokmi 2010 a 2012 ako predseda predstavenstva. Je členom dozornej rady CDCP, členom dozornej rady SZRF (program Jeremie) a členom the Council of Experts HRADF. Je zakladajúcim členom CECGA.
Ing. Mária Hurajová
Mária Hurajová absolvovala vysokoškolské štúdium na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave (predtým VŠE Bratislava). Pôsobila 16 rokov v podniku zahraničného obchodu OMNIA. Od roku 1993 pracovala na Burze cenných papierov v Bratislave, a.s. v rokoch 2001 až 2014 zastávala funkciu generálnej riaditeľky spoločnosti. V rokoch 1998 až 2011 pôsobila ako členka Správnej rady fondu rizikového kapitálu Slovak American Enterprise Fund. Po jeho transformácii na nadáciu Slovak American Foundation v roku 2011 naďalej pôsobí ako členka správnej rady, od apríla 2014 pôsobí vo funkcii podpredsedníčky Správnej rady nadácie. Je zakladajúcou členkou asociácie CECGA, od roku 2013 je členkou Výboru pre nominácie, členstvo a etiku.